آرامش سفر مجری تورهای طبیعتگردی و تور یکروزه
مجله گردشگری
بهترین تور های داخلی و خارجی با آژانس همسفر ماه و ستاره
خدمات اخذ ویزا
تور

نیازمندی چیست

10 / 10 از 1 کاربر
مرجع : بازدید : 3685
درباره همه چیز » درباره آموزشی » مقالات آموزشی » ﺳﻪشنبه 25 آذر 1393 در 28 : 17
در این مقاله قصد داریم به مفهوم نیازمندی بپردازیم و بدانیم کلمه نیازمندی از کجا به وجود آمده است؟! کلمه نیازمندی از کلمه نیاز ایجاد شده است. که ابتدا باید بدانیم معنی کلمه نیاز چیست؟ نیاز چیست؟نیاز عبارت است از محتاج بودن و احساس احتیاج یک موجود به موجود یا شئ دیگر.به عبارتی دیگر میتوان گفت که وقتی یک موجود (منظور انسان است) برای بقای و یا رفع یک حس درونی خود به چیز ...
نیازمندی چیست

نیازمندی چیست

در این مقاله قصد داریم به مفهوم نیازمندی بپردازیم و بدانیم کلمه نیازمندی از کجا به وجود آمده است؟!

کلمه نیازمندی از کلمه نیاز ایجاد شده است. که ابتدا باید بدانیم معنی کلمه نیاز چیست؟

نیاز چیست؟
نیاز عبارت است از محتاج بودن و احساس احتیاج یک موجود به موجود یا شئ دیگر.
به عبارتی دیگر میتوان گفت که وقتی یک موجود (منظور انسان است) برای بقای و یا رفع یک حس درونی خود به چیز دیگری احتیاج دارد ،نیازمند آن چیز است.


چند نوع نیاز داریم؟

  • نیاز مادی
  • نیاز روحی (معنوی)

نیازمندی مادی چیست؟

نیاز داشتن به یک شئ و وسیله را نیاز مادی و نیازمندی مادی می گویند.

نیازمندی مادی

نیاز معنوی چیست؟ 

نیاز داشتن به یک حس و چیزی فرای ماده را مثل نیاز به محبت، نیازمندی معنوی و نیاز معنوی و روحی می گویند.

نیازمندی معنوی

حال باید به این نکته اشاره کنیم که هر انسان در زندگی نیازمندی هایی دارد، این نیازمندیها را کارشناسان علوم انسان شناسی در یک هرم با نام هرم نیازمندیهای انسان مشخص کرده اند. البته این هرم با توجه به جامعه ما و برای نیازمندیهای ایران و مردمان ایران می باشد.

نیازمندی های مردم ایران را در دو طبقه نیز دسته بندی می کنند که در شکل زیر آن را مشاهده می کنید:

  • نیاز های حیاتی
  • نیاز های مربوط به رشد نفس

نیازهای انسان

 

حال با توجه به صحبت های گفته شده در مورد نیاز می خواهیم به مفهوم نیازمندی بپردازیم.

نیازمندی هم مانند کلمه نیاز به معنای محتاج بودن به یک شئ و یا حس و یا یک انسان می باشد.

البته کلمه نیازمندی با توجه به گستردگی استفاده از آن در جامعه ما و عرف امروزه ی جامعه ایران، بیشتر در معنای نیاز به یک شی و کار به کار می رود. تا جایی که امروزه در تمای روزنامه های کشور بخشی به عنوان نیازمندی های روزنامه ایجاد شده است و در آن به معرفی کالا و خدمات مورد نیاز مردم از طریق معرفی آن و اطلاعات مورد نیاز برای بدست آوردن آن می پردازد.

نیازمندیهای ایران امروزه کلمه جامعی برای مردم ما شده است که برای بدست آوردن اطلعات در مورد کالا و خدمات مورد نیاز خود و یا خرید شئ مورد نظر خود به سمت آن می رویم.

شاید اغلب ما با کلمه نیازمندی های همشهری که مخصوص روزنامه همشهری است، آشنا باشیم و اکثر ما نیز از این بخش روزنامه، حداقل یکبار استفاده کرده باشیم و برای پیدا کردن کار و یا خرید کالایی مثل خودرو، از طریق بخش نیازمندیها مطالب مورد نظر خود را جست و جو کرده ایم.

اما امروزه با توجه به گستردگی استفاده از اینترنت برای جستجو و تحقیق در مورد کالا ها و خدمات، مردم جهان و همچنین ایران، نیازمندی های خود را از طریق اینترنت و وب سایت های نیازمندی و تبلیغاتی پیگیری می نمایند. سایت های نیازمندی امروزه با درج آگهی های رایگان مردم در درون وب سایت خود، تعداد زیادی از کاربران که قصد خرید و استفاده از خدمات خاصی را دارند، جذب وب سایت خود می نمایند.

سایت های نیازمندیهای ایران امروز از مورد توجه ترین وب سایت ها می باشند، سایت هایی مثل سانیاز، ایستگاه و دیوار و کارون 118 از جمله این وب سایت های نیازمندی می باشد.

البته سایت های نیازمندی های ایران امروزه درآمد خوبی نیز از طریق درج آگهی های خود بدست می آورند؛ زیرا این سایت ها با توجه به پر بازدید بودن خود با دریافت تبلیغات ویژه و همچنین تبلیغات بنری، درآمد خوبی برای مدیران خود ایجاد نموده اند.

اگر شما دوستان نیز قصد تبلیغ برای کالا یا خدمات خود را دارید و یا حتی می خواهید به دنبال کالا یا خدماتی خاص بگردید، سفارش ما به شما این است که به جای استفاده از روش سنتی درج آگهی در روزنامه های نیازمندیهای ایران ، روش ثبت آگهی رایگان در سایت هاینیازمندی های ایران را امتحان نمایید و در صورت گرفتن جواب و بازده مورد نظر، حتی به سمت طراحی سایت برای کسب کار خود رفته و از طریق درج اینگونه تبلیغات در وب سایت های پر بازدید نیازمندی ها ، باعث رونق در کسب و کار خود شوید.

 

با تشکر از شما همراهان که مطلب ما را در مورد مفهوم نیازمندی پیگیری نمودید، لطفا وب سایت نیازمندی سانیاز با نظرات خود حمایت نمایید و اگر انتقاد و پیشنهادی دارید و یا نظری در مورد مقاله نیازمندی که در ایجا مطالعه کردید، دارید، در بخش نظرات با ما به اشترک بگذارید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر مطالب

پرچم

پرچم

پرچم چیست:  پَرچَم یا دِرَفْش یا بیرق نماد یک گروه، سازمان، یا کشور است که بیشتر روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود. در قدیم، پرچم نماد اتحاد و تمایز در جنگ‌ها به شمار می‌ ...
معماری شهرهای گمشده باستانی ایران

معماری شهرهای گمشده باستانی ایران

شهر سوخته شهر سوخته بقایای ابر شهری است باستانی که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. این شهر روی آبرفت‌های رود هیرمند ساخته شده و زمانی در ساحل آن واقع شده بود. گفته می‌شود این شهر ...
دلیل کاهش بازدید سایت

دلیل کاهش بازدید سایت

یکی از مسائلی که باعت ناراحتی وبمستران میشود کاهش بازدید سایت است و هر وبمستری تمامی سعی و هنر خود را به کار میگیرد که چنین اتفاقی برای سایت اش رخ ندهد. در این مقاله برخی از این دلایل معمول را بررسی ...
فال تاروت

فال تاروت

در این پست می خوهیم برای شما به بررسی تاروت و فال تاروت بپردازیم. البته لازم به ذکر هست خود من به شخصه هیچ اعتقادی به هیچ کدام از فال های موجود و... ندارم و البته دانستن این مباحث برای داشتن اطلاعات ...