آرامش سفر مجری تورهای طبیعتگردی و تور یکروزه
مجله گردشگری
مرداس گشت مجری تور نوروز 1400
بلیط قطار | بلیط هواپیما در آس چارتر
خدمات ویزا
تور

نکات مهم اپیلاسیون

10 / 10 از 1 کاربر
مرجع : بازدید : 4057
برای انجام بهتر اپیلاسیون این موارد را رعایت کنید . فرقی ندارد که به سالن می روید یا خودتان این کار را انجام میدهید . با توجه به اینکه لباسی زیبا تر پوست شما وجود نخواهد داشت ، سالن تخصصی اپیلاسیون  ، ۹ نکته طلایی را برای اپیلاسیون به شما آمورش می دهد .    اول :  برای استفاده از این روش، باید هر منطقه‌ای که مو دارد، ابتدا کاملا شست و هیچ نوع کرم یا مرطوب‌کننده& ...
نکات مهم اپیلاسیون

نکات مهم اپیلاسیون

برای انجام بهتر اپیلاسیون این موارد را رعایت کنید . فرقی ندارد که به سالن می روید یا خودتان این کار را انجام میدهید . با توجه به اینکه لباسی زیبا تر پوست شما وجود نخواهد داشت ، سالن تخصصی اپیلاسیون  ، ۹ نکته طلایی را برای اپیلاسیون به شما آمورش می دهد .

اپیلاسیون

 

 اول :

 برای استفاده از این روش، باید هر منطقه‌ای که مو دارد، ابتدا کاملا شست و هیچ نوع کرم یا مرطوب‌کننده‌ای نباید روی پوستتان باشد، زیرا در غیر این صورت، ماده‌ای که باید روی پوست مالیده شود، کاملا به پوست نمی‌چسبد و ممکن است پوست آسیب ببیند.

  دوم :

 اگر در منطقه‌ای هستید که آب و هوا گرم است، قبل از زدن موم، به پوستتان پودر بچه بزنید. این کار باعث می‌شود موم راحت‌تر روی پوستتان بچسبد. مالیدن موم روی پوست هم مهم است؛ آن را باید به صورت لایه‌ای نازک روی پوست زد، به‌طوری که موها قابل دیدن باشند. این کار باعث می‌شود پوست کشیده نشود و موها به راحتی کنده شوند.

  سوم :

همیشه موم را در جهت رویش موها روی پوست بزنید و خلاف جهت آن بکشید.

 چهارم :

بعد از موم زدن لازم است یک نرم‌کننده ملایم روی پوست زده شود تا اگر حساسیتی وجود داشته باشد، پوست واکنش نشان ندهد. برای این مورد مواد افتر مناسب است .

 پنجم :

 اگر تا حالا اپیلاسیون نکرده اید، بدانید موهای شیو (تیغ) شده معمولا زبرند. وقتی موها درآمدند، با دستتان آنها را لمس کنید. اگر به اندازه ۲ میلی‌متر بلند شده بود، مطمئن باشید ماده اپیلاسیون آن را می‌گیرد و زمان مناسبی است.

ششم :

 برای اینکه از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری کنید، یک لوسیون انتخاب کنید که در ترکیب آن سالیسیک وجود داشته باشد. اگر بلافاصله بعد از اپیلاسیون، ۳ بار از این لوسیون استفاده کنید، از به وجود آمدن موهای زیرپوستی جلوگیری می‌کند.

 هفتم :

 یکی از علت‌های رغبت نشان ندادن بیشتر خانم‌ها به استفاده از اپیلاسیون ، درد ناشی از کندن موها از ریشه است. برای این مشکل قبل از موزدایی از یک محلول بی‌حس‌کننده مثل لیدوکائین روی پوستتان استفاده کنید. این کار را ۲۰ دقیقه قبل از موزدایی انجام دهید، اما ماده نباید در ناحیه تناسلی‌ استفاده شود. اما به یاد داشته باشید استفاده از بی حس کننده بدون عارضه نخواهد بود . لذا تا حد امکان از استفاده از آن خودداری شود .

همچنین از آنجا که احتمال دارد پوست به این ماده حساسیت نشان دهد حتما ابتدا آن را روی یک قسمت از پوستتان امتحان کنید.

 هشتم :

 برای اینکه بعد از اپیلاسیون پوست قرمز نشود، می‌توان کمی روغن ماهی به پوست زد.

نهم :

تحقیقات نشان داده اپیلاسیون در مکان های آلوده و غیر بهداشتی ممکن است باعث بروز بیماری‌  شود، اما در صورتی که نکته‌های بهداشتی شامل ملحفه تمیز برای زیرتان، پدهای یکبار مصرف و قاشق یکبار مصرف را رعایت کنید ، هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد ، بنابراین توصیه اکید این است که از سالن های اپیلاسیون معتبر استفاده کنید و برای اختلاف قیمت های جزیی پوستتان را قربانی نکنید . ضمنا موم به علت حرارتی که می‌بیند ویروس‌ها و باکتری‌ها را درون خود نگه نمی‌دارد و همین حرارت، به بیمارنشدن پوست شما کمک می‌کند و این از مزایای اپیلاسیون نسبت به سایر روش هاست .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر مطالب

ماسک صورت لایه بردار

ماسک صورت لایه بردار

پوست صورت در دوره‌های مختلف نیاز به باز سازی و جوان سازی دارید. به این منظور ابتدا بهتر است سلول‌های مرده از سطح پوست جدا شوند تا سلول‌های جوان بازسازی کنند و جای سلول‌های مرده را ...
نکته آرایشی برای فر مژه

نکته آرایشی برای فر مژه

برای بهتر فر شدن مژه‌ها از فر مژه به این ترتیب استفاده کنید ابتدا نوک مژه‌های خود را با فر مژه بگیرید بعد به‌آرامی فر مژه را به سمت بالا ببرید. این گونه اثر فر شدن دو برابر می‌شود ...
ماسک برای از بین بردن جوش

ماسک برای از بین بردن جوش

برای از بین بردن جوش‌های صورت خود این ماسک ساده را امتحان کنید. یک قاشق عسل، یک قاشق دارچین و یک قاشق جوز هندی را به‌خوبی باهم مخلوط کنید شکلی شکلات مانند خواهد داشت. آن را به مدت نیم ساعت ب ...
ماسک برای پوست های خشک

ماسک برای پوست های خشک

برای داشتن پوستی نرم و مرطوب یک قاشق عسل را با یک قاشق ماست ترکیب کرده و به‌خوبی هم بزنید. سپس بگذارید به مدت بیست دقیقه بر روی صورتتان بماند. این روشی سالم و بدون استفاده از مرطوب کننده‌های ...