آرامش سفر مجری تورهای طبیعتگردی و تور یکروزه
مجله گردشگری
مرداس گشت مجری تور های داخلی و خارجی
بهترین تورهای خارجی و خدمات اخذ ویزا را از سفیران گشت دریافت کنید
بهترین فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی : آراشیک
خدمات اخذ ویزا
تور
تور کانادا

صنعت ترازو

10 / 10 از 2 کاربر
مرجع : بازدید : 5357
درباره همه چیز » اقتصاد » معرفی صنایع » شنبه 1 شهریور 1399 در 56 : 12
ترازو چیست؟ ترازو دیجیتال ، ترازو دستگاهی جهت تعیین وزن اجسام می باشد که از سالیان دور نیاز انسان ها در مصارف گوناگون بوده است ، در مواردی نیز علاوه بر وزن کلی اجسام ، وزن ترکیبی اجسام نیز توسط ترازو توزین می گردد ، ترازوی طلا کشی که به ترازو زرگری نیز معروف می باشد ، در زمان توزین ، ترازو ، وزن طلای بکار رفته در اجسام ، را توزین و مشخص می نماید ، در نمونه ی دیگر می توان تعیین وزن ...
صنعت ترازو

صنعت ترازو

ترازو چیست؟

ترازو دیجیتال ، ترازو دستگاهی جهت تعیین وزن اجسام می باشد که از سالیان دور نیاز انسان ها در مصارف گوناگون بوده است ، در مواردی نیز علاوه بر وزن کلی اجسام ، وزن ترکیبی اجسام نیز توسط ترازو توزین می گردد ، ترازوی طلا کشی که به ترازو زرگری نیز معروف می باشد ، در زمان توزین ، ترازو ، وزن طلای بکار رفته در اجسام ، را توزین و مشخص می نماید ، در نمونه ی دیگر می توان تعیین وزن و ترکیب وزنی آلیاژ های فلزی را نام برد .
ترازو یکی از قدیمی ترین ابزار جهت اندازه گیری می باشد ، که گذشته ی صنعت ترازو به حدود 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد ، با توجه به مقبره های فراعونه ی مصر دیده می شود که نقاشی ترازو نیز بر روی مقبره ها حکاکی و درج گردیده است همچنین در زمان عهد عتیق به ترازو نیز اشاره های کوچکی گردیده است .
در زبان عربی نام ترازو ، میزان می باشد که در قران کریم نیز ترازو را با این نام به عنوان بر پا دارنده ی عدل و وسیله ای جهت سنجش معرفی شده است .
ترازو در گذشته کاربرد دیگری داشت که جهت اندازه گیری زمان نیز به کار می رفت ، در ریاضیات نیز از ترازو برای بدست آوردن نسبت مستقیم و معکوس استفاده می گردید .
ترازو امروزه در مدل های بسیار متنوع در حال تولید و پیشرفت می باشد ، ترازو سالهای زیادیست که از مدل ترازوی قپانی ، ترازوی عقربه ای به ترازوی دیجیتالی تغییر یافته و ابزار استفاده شده در ترازوی دیجیتال نسبت به ترازو عقربه ای بسیار حساس تر و دقیق تر گردیده است ، دقت ترازو دیجیتال امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخودار می باشد که از این جهت نیز تنوع محصولی ترازو آغاز گردید .
ترازو ها در مدل ترازو آزمایشگاهی ، ترازو صنعتی ، ترازو فروشگاهی در حال تولید می باشند که تنوع مدل های معرفی شده ی ترازو نیز خود به گروه های دیگری تقسیم می گردد .

ترازو متشکل از قطعاتی ست که با هماهنگ و تنظیم شدن به صورت همزمان و وابسته به یکدیگر عمل توزین را به نتیجه می رسانند .

نمایشگر : نمایشگر جهت نمایش توزین انجام شده توسط ترازو می باشد .

بدنه ی ترازو : باکسی است که در مدل های گوناگون بر حسب نوع مصرف تعیین می گردد .

 

تاریخچه ترازو Digi ، چرا ما نیاز به خرید ترازو داریم ؟ خرید ترازو می تواند کار مشکلی باشد ... به خصوص اینکه شاید دسته بندی ها را نشناسید ، اینکه ترازو می خرید یا کالای بی مصرفی که تنها نام ترازو را یدک می کشد مهم است !

انتخاب ترازو زمانیکه شما ترازو دیجیتال متنوعی در بازار می بینید می تواند کمی گیج کننده باشد ، اما کدام برند است که تنها با مدتی بسیار کوتاه کار کردن با آن ، احساس نیاز پیدا خواهید کرد .

ترازو دیجی دستگاهی ست که تنها با چند بار کارکرد و آشنایی با کارایی آن برای داشتن دوباره ی آن تلاش خواهید کرد .

این یک رپورتاژ آگهی نیست که ما بخواهیم برای شما تبلیغ کنیم ، در این مقاله تلاش بر این است که اطلاعات مفید ، جامع و کلی به مخاطب ارائه و سپس با توجه به استاندارد های ذکر شده ، می توانید آنچه خوبان همه دارند را داشته باشید .

ترازو دیجیتال هم هر چقدر پیشرفته باشند ، اما همچون سایر ابزارها در سراسر دنیا کار اصلی خود را انجام می دهند . حال آنکه ، آنان که وسیله و ابزاری را توسعه دادند هم موفق تر در دستیابی به اهداف شرکت خود بوده و هم زندگی روزمره را آسان سازی نمودند .

در یک جمله ترازو ابزاری است برای اندازه ‌گیری وزن اجسام ، ترازو سنتی معمولاً از دو کفه و یک عقربه به نام شاهین تشکیل می شد و برای اندازه گیری وزن از وزنه هایی که بر اساس واحدهای توزین ساخته شده بود استفاده می گردید ، با توجه به گذشته ی ترازو در می یابیم امروزه ترازو فروشگاهی و ترازو آزمایشگاهی در حد شگرف انگیزی پیشرفت داشته است .

با هم به یکی از توسعه دهندگان این محصول بپردازیم :

برند Digi با شعار ما در حال توسعۀ راه حل های نوآورانه هستیم !

شرکت Digi ، محصولاتی نو آورانه را که هر کدام انقلابی در بیزینس و تجارت هستند به مشتریانش در سراسر جهان عرضه می کند .

کمپانی Digi موفقیت خود را چنین شرح می دهد : ما با راهنمایی ارزشمند مستقیم و غیر مستقیم مشتریانمان در بازارها، محصولاتی را تولید کرده ایم که به تجارت و کسب و کارشان کمک شایانی داشته باشیم . تولید ترازو دیجیتال را مدیون همین مشتریان هستیم .

تنها همین ترغیب مشتریان به ایجاد محصولات نو آورانه و همچنین در دست گرفتن بازار های جدید ، بهترین ادعا و بهترین شعار ماست و اینکه برای تولید یک محصول ، خوب تحقیق می کنیم ، به همین علت است که شرکت ما از سال 1934 سرپا ایستاده و در حال پیشرفت می باشد .

ارزش ها و استاندارد های جدیدی توسط ترازو Digi ، در صنعت ترازو دیجیتال همچنان رو به رشد است ، با گذشتن از مسیرهای کهنه و دیروزی ، پیش بینی مسیرهای جدید را نمودیم که می بایست با استفاده از فرصت های رو به رشد و تولید هرچه بیشتر مرتبط با ترازو دیجیتالی پیشگامان ، از اولین ها باشیم و بمانیم .

اختراعات Digi

پس از گذشت سالها ، Digi یک رشته قابل توجهی از محصولات نو آورانه را به ویژه در صنعت ترازو تولید کرده است که در سال جاری به اطلاعتان خواهد رسید .

تاریخچه

ترازو digi برای حدود 70 سال مدیریت و رهبری صنعت ترازو را در دست خود گرفته است .

دیجی به یک انقلاب صنعتی رسید و ارزش های جدیدی ایجاد کرد و در تعریف استاندارد های صنعتی موفق بود .

با گذشت هر نسل ، افکار متعادل را کنار گذاشتیم و پایه گسترده تری برای رهبری صنعت ترازو برای آینده تدارک دیده ایم .

دفاتر دیجی هم اکنون به صورت رسمی در 11 کشور دنیا از جمله بلژیک ، کانادا ، آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، کره ، هلند ، توکیو ، چین و ژاپن فعال هستند .

این فهرستی از تاریخچۀ سالهای دور تا به امروز ترازو دیجی است .

در سال 1910 شرکت ژاپنی ساخت ماشین آلات تاسیس شد .

در سال 1928 اولین ترازو پر دقت ژاپنی ساخته شد . ( محصول مشترک ژاپن ، ایالات متحدۀ آمریکا ، انگلستان ، آلمان و فرانسه )

در سال 1934 مرکز تحقیقاتی تروکا ( شرکت تروکا سیکو ) اولین دستگاه تنظیم دمای خودکار برای ترازو ها ساخت .

در سال 1935 برای ترازو یجیتالی جدید ، درجه های دمایی جدیدی تنظیم شد .

در سال 1938 نام شرکت به تروکا سیکوشو ( Teraoka Seikosho ) تغییر کرد .

در سال 19340 دقت میکرومتر به 1.10000mm افزایش یافت و تولید انبوه آن آغاز شد .

در سال 1946 تولید ترازو های خودکار مجددا پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد .

در سال 1965 اختراع اولین ترازو دیجیتال محاسبه کنندۀ قیمت‏ آغاز شد .

در سال 1973 آغاز دیجی در زمینه ی ترازوی دیجیتال محاسبه کننده قیمت گردید .

در سال 2001 دو مدل SM-500 و  SM-300 ، دو دستگاه ترازو به علاوه پرینتر داخلی توسط دیجی تولید شد .

در سال 2004 اولین ترازو بارکد خوان به بازار آمد ، مدل DS-980 به عنوان ترازو پرینتر دار از طرف دیجی به بازار آمد .

دیجی اسکال مرکز فروش ترازو دیجیتال دیجی ، کیفیت و عمر طولانی ترازوی دیجیتال را تایید می نمایید .

 

ترازو در صنعت

ترازو دغدغه ی عرضه کنندگان کالا از گذشته تا امروز بوده است ، ترازو دستگاه توزین مواد می باشد که در اصناف مختلف از ظرفیت و دقت هایی گوناگون ساخته می شود ، برای مثال ترازو فروشگاهی به نسبت ترازو آزمایشگاهی و ترازو زرگری از حساسیت کمتری برخوردار می باشد .
ترازو در صنعت اهمیت بالایی دارد و عرضه کنندگان کالا و خدمات علاوه بر توجه به کیفیت مواد و کالای تولیدی به صحیح بودن وزن مواد نیز اهمیت زیادی می دهند .
ترازو در گذشته ی دور ترازو قپانی و در زمانی نزدیک تر از آن ترازو عقربه ای نام داشت امروزه ترازو دیجیتال با جدید ترین تکنولوژی در حال تولید و به روز رسانی است .
ترازو بهترین روش جهت اندازه گیری و تامین اطمینان فروشنده و مشتری می باشد ، ترازو فروشگاهی نسبت انواع مختلف آن استفاده ی بیشتری دارد .
ترازوی جدید در حال تولید در گروه ترازو فروشگاهی ، ترازو لیبل زن و بارکد زن می باشد که علاوه بر توزین مواد ، امکان ذخیره قیمت کالا و نیز عمل محاسبه قیمت کالا را به انجام می رساند ، این دستگاه با تولید بارکد واقعی بر روی لیبل عمل بسته بندی را نیز در کارخانه ها و تولید ها به صورت بسیار ساده انجام می دهد ، بارکد تولیدی توسط ترازو با بارکد خوان اسکن شده و اطلاعات ثبت شده به صندوق و یا کامپیوتر انتقال می یابد .
ترازو آزمایشگاهی نسبت به ترازوی فروشگاهی چندین برابر بیشتر دارای حساسیت توزین است که با دقت هایی مانند 0/1 گرم 0/01 گرم 0/001 گرم و 0/0001 گرم و در انتها با 0/00001 گرم عمل توزین را به عهده می گیرد ، ترازو دقیق آزمایشگاهی تنها به توزین مواد اطلاق نمی گردد بلکه در انواع گوناگون تولید می گردد .
در زمانی که قدرت مقایسه و تجزیه و تحلیل مواد را داشته باشد به ترازو مقایسه کننده و نیز در نوع محاسبه ی مقدار رطوبت مواد به ترازو رطوبت سنج معروف می باشد .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر مطالب

کابینت ام دی اف با روکش ملامینه

کابینت ام دی اف با روکش ملامینه

در بسیاری از طرح ها و مدل‌های کابینت ام دی اف از روکش برای زیباسازی نمای کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود. روکش‌های کابینت در طرح‌های مختلف و با متریال‌های گوناگون ساخ ...
زیپو چیست؟ تاریخچه و ساختار زیپو

زیپو چیست؟ تاریخچه و ساختار زیپو

در مورد پیشینه‌ی برند زیپو، وجه تمایز آن با سایر فندک‌ها، ساختار فندک زیپو، نکته‌های جذاب در مورد آن و میزان محبوبیت این فندک در مقایسه با سایر فندک‌ها چه می‌دانید؟ در این مق ...
کابینت آشپزخانه مدرن ام‌دی‌اف

کابینت آشپزخانه مدرن ام‌دی‌اف

کوچکتر شدن فضای آپارتمان‌ها و به دنبال آن آشپزخانه‌ها، باعث شد از تزئینات و جزئیات اضافی کابینت‌ها کاسته شود و سبکی به وجود بیاید که کارایی و بهره‌وری در آن، حرف اول را می‌&zw ...
بهترین فروشگاه کاغذ دیواری و پوستر دیواری

بهترین فروشگاه کاغذ دیواری و پوستر دیواری

دکوراسیون بسیار مهم بوده و طراحی دکوراسیون نیاز به دقت و سلیقه ی بسیاری می باشد. استفاده از لوازم مختلف و زیبا می تواند تاثیرات خوبی را بر روی دکوراسیون داشته باشد. برای داشتن دکوراسیونی زیبا حتما نبا ...