آرامش سفر مجری تورهای طبیعتگردی و تور یکروزه
مجله گردشگری
خدمات ویزا
تور

لنگرگاه آرامش

10 / 10 از 1 کاربر
مرجع : بازدید : 2414
لنگرگاه های آرامش به منابع و نشانه هایی اشاره دارند که به ما یادآور می شوند تا آرام، متمرکز، پرانرژی و راحت باشیم.ما می توانیم این لنگرگاه ها را با استفاده از اعضای مختلف بدنمان ایجاد کنیم. و طیف وسیعی از کلمات، صداها، تصاویر، افکار و احساسات را به عنوان لنگرگاه استفاده کنیم. مثالی از لنگرگاه، در مورد زمانی که یک آواز قدیمی را می شنوید فکر کنید: آیا برای شما یک خاطره خوب را به یاد نمی آورد؟ این م ...
لنگرگاه آرامش

لنگرگاه آرامش

لنگرگاه های آرامش به منابع و نشانه هایی اشاره دارند که به ما یادآور می شوند تا آرام، متمرکز، پرانرژی و راحت باشیم.ما می توانیم این لنگرگاه ها را با استفاده از اعضای مختلف بدنمان ایجاد کنیم. و طیف وسیعی از کلمات، صداها، تصاویر، افکار و احساسات را به عنوان لنگرگاه استفاده کنیم.

مثالی از لنگرگاه، در مورد زمانی که یک آواز قدیمی را می شنوید فکر کنید: آیا برای شما یک خاطره خوب را به یاد نمی آورد؟ این مثل یک محرک و تداعی گر احساسات و افکارتان عمل می کند که شما را در یک حالت خوب قرار می دهد. در اینجا، ما به لنگرگاه هایی که شامل تنفس، وضعیت بدن، مدل راه رفتن ، لمس و پیام هایی که به شما یادآوری می شوند که تنش و ناراحتی متمرکز، پرانرژی راحت و خود محور بمانید اشاره می کنیم. این روش ها می توانند به عنوان لنگر گاه هایی برای حالت آرامش درونتان عمل کند. لیست زیر مثال هایی از لنگر گاه های آرامش است که می توانند برای یادآوری به خودتان جهت آرام ماندن از آنها استفاده کنید.حال پس از بین آنها مواردی را انتخاب کنید که لنگرگاه خاص شما هستند.

لنگرگاه های احساسی

 • قلب خود را لمس کنید.
 • دست راست خود را باز کنید.
 • صاف بایستید.
 • دستهایتان را کنار هم نگه دارید.
 • با پاهای موازی هم راه بروید.

لنگرگاه های تصویری

 • غروب
 • طلوع
 • عکس ها

لنگرگاه های شنیداری

 • آواز مورد علاقه
 • موزیک (موسیقی)
 • صدای اقیانوس
 • تنفس تان

چگونه لنگر گاه آرامش خود را بسازیم؟

1- خودتان را در شرایطی که آرام، خود محور، متمرکز پر انرژی و با آرامش هستید ببینید و بشنوید و حس کنید.

2- در حالت آرامش درون، دو لنگرگاه آرمیدگی را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که برای یک زندگی آگاهانه مثبت آماده باشید.

 

نمونه هایی از لنگرگاه

      تنفس

 • دم عمیق انجام دهید تا 5 بشمرید و رها کنید.
 • تمرین تازه کننده تنفس

تنفس حین راه رفتن داخل و خارج

راه بروید و صدای خود را بشنوید که می گویید " تنفس من به داخل می آید و خارج می رود"

لنگر گاه وضعیت نشسته

این لنگر گاه را هنگامی که در حالت آرامم درون هستید در حال نشسته ایجاد کنید. پاهای خود موازی قرار دهید و شانه هایتان را به عقب حرکت دهید.

لنگرگاه وضعیت ایستاده

این لنگرگاه را هنگام آرامش درون در حالت ایستاده دستهایتان را در کنار بدنتان قرار دهید و احساس "خود " را ارزیابی کنید.

لنگر گاه  تمرکز چشم

از ساعت  خود به عنوان یک لنگرگاه آرمیدگی استفاده کنید.

لنگر گاه تایید (جملات مثبت)

باز کردن مثبت سازی (تایید) ذهن

لنگر گاه تصویر سازی

پرداخت های مداوم افکار تصویرسازی

لنگرگاه آرمیدگی خود را ارزیابی کنید.

1- خودتان را در شرایطی که احساس اضطراب دارید ببینید و حس کنید.

2- لنگر گاه آرامش خود را رها کنید.(دستهایتان را در کنار بدنتان باز کنید) و از خود بپرسید " آیا رها سازی لنگرگاه  آرامش ذهن و جسم مرا به حالت آرامش و تمرکز می رساند؟"

3- توجه کنید که آیا تنفستان آرام تر شده است ؟ آیا وضعیت بدن شما، شما را به حالت آرامش درونتان می رساند؟ چه احساسی دارید؟

4- اکنون لحظه ای را به برجسته و تقویت کردن احساساتی که در حالت آرامش درون تجربه کرده اید بپردازید. تصور کنید که جسمتان وسیع تر و آرام تر شده و صدای آرامش دهنده ی درونتان را بالا ببرید.

5- لنگرگاه آرامش خود را 5 بار به سرعت رها کنید هر بار که این کار را می کنید احساسی که به شما دست می دهد را تشدید و تقویت کنید. خودتان را آرام تر، متمرکز تر و راحت تر تصور کنید.

وقتی برای اولین بار از لنگرهای آرامش استفاده می کنید. لنگر را چند بار رها کنید. این فرایند اندکی زمان می برد تا ملکه ذهنتان شود. پس از کمی تمرین رها کردن لنگر آرامش برایتان آسان می شود. و هر بار شما احساس انرژی، هیجان و سرزندگی بیشتری خواهید کرد.

 

منبع: 7 قدم برای رسیدن به آرامش،ترجمه و تنظیم : سید علی دربانی، دکتر مریم رنجبر،انتشارات صداقت

 

"گذشته من مساوی آینده من نیست "

تلاش و استمرار من نتیجه خواهد داد "

من هر روز پیشرفت خواهم کرد "

من نگرش و دیدگاهم را تبدیل به واقعیت خواهم کرد"

زندگی من همیشه سرشار از شگغتی ها است "

من ادامه خواهم داد"

من امروز یک تصمیم می گیرم "

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر مطالب

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج در مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی گروه همراه:  ازدواج قراردادی است که دو نفر با یکدیگر می بندند و مفاد آن عشق،دوستی،درک متقابل و تشریک ارتباطات،اقتصادی و فرزندان می ...
موفیقت اتفاقی نیست

موفیقت اتفاقی نیست

با سلام و درود  طبق گفته های بزرگان موفقیت اتفاقی نیست و هیچ گاه نیز نباید احساس کنی که در اوج موفقیت هستی زیرا موفقیت مسیری است که انتها آن هیچ گاه مشخص نیست اینکه در یک مسابقه دو مارتن جلو ...
تو چه کسی هستی؟

تو چه کسی هستی؟

زندگی روزمره بدون داشتن باور و اعتقادهایی درونی ، تقریبا غیر ممکن است؛ بسیاری از افراد با داشتن اعتقاداتی مثل - دین ، وفاداری به خانواده و... - کارهای خود را انجام می دهند. حال در این بین اعتقادات بر ...
عشق کامل

عشق کامل

حکایتی از عشق کامل داستان مردی را برایتان بازگو می کنم که در تمام زندگی اش مجرد ماند برای اینکه در جستجوی زنی در منتهای کمال بود.وقتی هفتاد سالش شد،یک نفر از او پرسید: تو تمام این سرزمین را در جستج ...