خدمات ویزا
تور

دامنه چیست؟

10 / 10 از 5 کاربر
مرجع : بازدید : 2798
درباره همه چیز » درباره آموزشی » طراحی سایت » یکشنبه 6 مهر 1393 در 30 : 19
دامنه در معنای لغوی عبارت است از گستره. همچنین میتواند به معنای لفظی قلمرو نیز برای این کلمه اشاره کرد. در زبان کامپیوتری دامنه یعنی آدرس وب سایتی که داریم. در اصطلاح رایج به دامنه، دومین می گویند که از کلمه انگلیسی آن (Domain) در زبان ما آمده است.  به عبارت ساده تر که بخواهیم دامنه را تعریف کنیم، می توانیم بگوییم که ما وقتی یک وب سایت داریم، یک فضایی را در شبکه ی این ...

دامنه چیست؟

دامنه در معنای لغوی عبارت است از گستره. همچنین میتواند به معنای لفظی قلمرو نیز برای این کلمه اشاره کرد.

در زبان کامپیوتری دامنه یعنی آدرس وب سایتی که داریم. در اصطلاح رایج به دامنه، دومین می گویند که از کلمه انگلیسی آن (Domain) در زبان ما آمده است.

 به عبارت ساده تر که بخواهیم دامنه را تعریف کنیم، می توانیم بگوییم که ما وقتی یک وب سایت داریم، یک فضایی را در شبکه ی اینترنت اجاره کرده ایم، و این فضا مانند اتاقی در یک هتل می باشد که ما آن را از مراجع و شرکت ها اجاره کرده ایم، و اگر بخواهیم به این فضا ارتباط برقرار نماییم نیاز به یک آدرس یا شماره تلفن داریم.

دامنه یا در اصطلاح رایج دومین این ادرس و شماره تماس ماست که با آن فضا ارتباط برقرار می کند.

دامنه  دو بخش اصلی  نام ( که باید منحصر به فرد و مخصوص شرکت یا محصول ما باشد ) + پسوند (در ادامه مقاله ها با انواع پسوند دامنه (دومین)  و قسمت های مختلف آن آشنا خواهیم شد)  دارد.

 

ثبت دامنه چگونه است؟

از آنجایی که دامنه یا آدرس وب سایت ما باید یک نام منحصر به فرد باشد و برای این منظور و ثبت دامنه  ما باید یک نام منحصر به فرد را برای وب سایت خود انتخاب کنیم .

ما می توانیم از طریق سایت www.domaintools.com  نام مورد نظر خود را سرچ نماییم و ببینیم که این نام آیا ثبت شده است یا خیر .

در مقاله DSN  با وظیفه این شرکت بیشتر آشنا خواهیم شد . 

در صورت اینکه نام توسط شخص یا سازمانی ثبت نشده باشد می توانیم با داشتن یک حساب بین المللی از طریق همان سایت این آدرس را با زمان تعیین شده خریداری و ثبت نماییم.

 همچنین می توانیم از طریق شرکت های داخلی که دارای حساب بین المللی هستن اقدام به این ثبت نماییم . فقط باید در انتخاب این شرکت ها دقت نماییم . از جمله ای این شرکت ها  شرکت طرح و پردازش مبنا هست که از طریق وب سایت : sitedesign-co.com  می توانیم اقدام به خرید دامنه و ثبت آن و طراحی سایت نماییم .

انواع پسوند دامنه ها:

همانگونه که گفتیم یک قسمت از دامنه پسوند این دامنه می باشد که این بخش از دامنه که با یک دات جدا از اسم می شود میتواند تکراری باشد . انواع مختلفی دامنه وجود دارد که در صورت کلی دو گروه دامنه وجود دارد :

1-      دامنه های عمومی (gTLDS )  

2-      دامنه های خصوصی ( sTLDS)

می توانیم در بحث انواع پسوند دامنه ها با آنها به طور کامل آشنا شوید.

 دامنه ها چگونه کار می کنند؟

همانگونه که در مبحث و وظایف DNS   نوشتیم دامنه ها آدرس هایی هستند که منحصر به فرد می باشند؛ که شامل یک IP مخصوص هستند. ما بعد از تایپ هر دامنه با DNS ارتباط برقرا می کنیم و این مرجع با ترجمه آدرس ما را به فضای مورد نظر وصل می کند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
*

دیگر مطالب

بهترین طراحی سایت

بهترین طراحی سایت

ما بهترین طراحی سایت را با روش های کدنویسی و اختصاصی برای شما انجام خواهیم داد؛ یک سایت که برای معرفی شرکت و محصولات شما طراحی می شود، باید دارای تمام اصول روز طراحی وبسایت باشد. ...
بهترین سایت از نظر طراحی

بهترین سایت از نظر طراحی

شاید علاقه مند باشید که بدانید بهترین طراحی سایت به چه روشی و چگونه انجام می شود؛ در اینجا بسیار مختصر درباره این نظر که بهترین سایت ها چگونه طراحی شده اند پاسخ داده ایم: سایت چیس ...
خدمات طراحی سایت

خدمات طراحی سایت

طراحی سایت | طراحی وبسایت | خدمات طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای | طراحی سایت شرکتی شما در این بخش می توانید خدمات خود را دسته بندی نمایید و به کاربران خود معرفی نمایید. برای مثال ما خدمات ...
هزینه طرحی سایت

هزینه طرحی سایت

قیمت طراحی سایت | هزینه طراحی سایت | تعرفه طراحی سایت | طراحی سایت ارزان قیمت در طراحی سایت این  قسمت شرایط به طوری در نظر گرفته شده است که شما می توانید صفحات به همراه زیر شاخه به راح ...